Menü
SEPETİM

Türkiyenin En İyi Fiyatlı Online Alışveriş Sitesi

Uno kart oyunu Kalın Deste

Uno kart oyunu Kalın Deste
Uno kart oyunu Kalın Deste
Uno kart oyunu Kalın Deste
-40 % Tükendi
Uno kart oyunu Kalın Deste
Uno kart oyunu Kalın Deste
Uno kart oyunu Kalın Deste
Uno kart oyunu Kalın Deste
  • STOK DURUMU: Tükendi
  • Model: UN12
  • Ağırlık: 0.20kg
  • SKU: Adet
84 Adet Satıldı
ÜRÜN İNCELEMESİ: 13936
14,5TL
24,0TL
Vergiler Hariç: 14,5TL

UNO KARTLAR :                                                                                             

Kart oyunları,arkadaşlar arasında keyifli vakit geçirmek için sıklıkla oynanır.Oyun oynamak için en sık tercih edilen kart türlerinden  bir tanesi de Uno kartlarıdır.Uno kendine has oyun kuralları ve kart tipleri ile diger oyunlardan ayrılır.Ev partilerinda ya da kafelerde kalabalık arkadaş grupları tarafından tercih edilen Uno da amaç. eldeki kartların bitirilmesidir.


UNO NASIL OYNANIR:                                                                                   

Uno en az 2 kişi ile oynanır.Her oyuncunun birer kart seçmesiyle oyun başlar.En yüksek kartı seçen oyuncu kartları karıştırarak her oyuncuya 7 kart dagıtır. Kalan kartlar,yüzleri gözükmeyecek şekilde çekme destesi olarak yakın bir yere konur.Bu destenin en üstündeki kart yere açılır.Kağıt dağıtan kişinin solundaki oyuncu,yere kağıt atacak ilk oyuncudur.Oyuncular,yerdeki kartı elindeki kartlardan bir tanesiyle eşleştirmeye çalışır.Bu eşleştirme sayıya yada renge göre olabilir.Elde eşleşen kart yoksa çekme destesinden bir kart çekilir.Çekilen kart,eşleşebiliyorsa oyun devam eder.Eşleşmiyorsa sıradaki oyuncu oynar.Elinde son bir kart kalan oyuncu sesli bir şekilde Uno demek zorundadır.Uno diyen kişinin eli tahmin edilebiliyorsa diğer oyuncular buna göre birbirlerine akıl verebilir.Eğer bu oyuncu Uno demez ve diğer oyuncular bunu fark ederse,oyuncu çekme destesinden 2 kart çekmek zorunda kalır.Ayrıca istendiği takdirde aynı renkden iki adet kart atılabilir.Çekme destesinde kart bittiğinde yerdeki deste karıştırılarak çekme destesi olarak kullanılır.     

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Hosbuldum.com
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.